English
Ana Sayfa  
Hakkımızda
Ürünlerimiz
Referanslar
Servis
Online E-Mail
Detaylı iletişim bilgileri için lütfen tıklayın.
Sertifikalar

 

Yeni İşbirliğine Davet

 

TÜBİTAK'tan Bayursan'a 2 Ödül Birden

Bayursan'ın geliştirdiği "Özel Amaçlı Grup Vinci" projesi TÜBİTAK tarafından ödüllendirildi.

Yan yana hollerde çalışan gezer köprü vinci kancalarının birbirlerinin çalışma sahasına girerek en üst seviyeden mal transferi ve bu alanda oluşabilecek montaj işlerini birlikte yapılabilmeleri için geliştirilen proje TÜBİTAK tarafından en yüksek seviyeden karşılıksız ödüle layık görülmüştür.

Gezer köprü vinçlerinin, bitişik hollerde çalışırken vinç kancalarının diğer hole yani birbirlerinin holüne geçerek en üst seviyeden hatta köprü kirişinin hemen altından holden hole malzeme transferini sağlamaları, bu bölgede montaj işlerinde birlikte kullanılabilmeleri esasına göre ürettiğimiz gezer köprü vinçlerinin TÜBİTAK tarafından karşılıksız olarak en üst seviyeden ödüllerindirilmesi gurur vericidir.

Genellikle vinçler elektrik-elektronik kontrollü olarak ±%10 hız toleransı içinde çalıştırılmaktadır. Bu projenin en önemli özelliklerinden biri hız toleransının ±%2'ye indirilmesi ve bunun mekanik olarak kontrol edilmesi dünyada daha önce uygulanmamış bir örnektir.

Bunu dışında, ana kaldırma ünitelerinde kullanılan 10/1 donam kanca bloğu gerek Türkiye'de ve gerekse yurt dışında genel olarak uygulanmayan bir halat donamıdır. Bu donamın kullanılma sebebi, istenen çok düşük kaldırma hızlarının maksimum hassasiyetini sağlamaktır.

 

Bir Ödül de "Modüler Yürüyüş Sistemleri" Projesine

Modüler yürüyüş sistemleri, gezer köprü vinçlerinin, portal vinçlerin yürüyüş gruplarında, kedi arabalarında, açılır kapanır, hareketli (gezer) çatı sistemlerinde, konveyörlerde, istif arabalarının yürüyüş gruplarında uygulanabilen bu proje de TÜBİTAK tarafından en yüksek seviyeden karşılıksız ödüle layık görülmüştür. Lokomotif Modül

     
Webmasterwww.bayursan.com.tr
Designed by Ender CIKIS - 2006