English
Ana Sayfa
Hakkımızda
Ürünlerimiz
Referanslar
Servis
Online E-Mail
Detaylı iletişim bilgileri için lütfen tıklayın.
Sertifikalar

 

Yeni İşbirliğine Davet

 Lokomotif Modül

 Vagon Tip Modül

 

Modüler Yürütme Sistemleri
Vinç Yürütme Başlıkları, Açılır Kapanır, Gezer Çatılar

Modül gövdeleri özel fonksiyonlarına ve işlevlerine göre çeşitli aksesuarlarla donatılırlar. Ancak modüller daima bir ana gövdeye, sisteme veya birbirlerine elektrik kaynağı ile bağlanarak birimleri oluştururlar. Modülün gövdesi dikdörtgen profilli çelik borudur.

Tekerlekler; çaplarına, istenilen yük kapasitelerine, yürütme hızlarına v.s. etkenlere bağlı olarak özel malzemelerden imal edilir. Tekerleklerin basma çapları ve şekilleri fonksiyonlarına göre çeşitli ebat ve standartlarda olabilir. Tamamen düz, konik, dairesel yivli veya tek ve çift tarafı konik olarak imal edilebilirler.

Modüller, lokomotif veya vagon tip olabilir. Lokomotif modüller redüktörlü ve frenli elektrik motorları ile tahrik edilirler. Tekerlekler, göbekten direkt tahrik ile veya tekerlekler dişli tip ise pinyon dişli vasıtası ile tahrik edilirler.

Lokomotif modül, elektrik motoru, redüktör, fren, tekerlek, tampon plakası, lastik takoz, sırt (yan) plakası ve semerden oluşur. Vagon tip modül, tekerlek, tampon plakası, lastik takoz, sırt (yan) plakası ve semerden oluşur.

 

Aksesuarlar

 1. Semerler:
  Modül gövdesine üstten civatalarla, ana gövdeye ise elektrik kaynağı ile bağlanırlar. Civatalar sökülürse ana gövdenin elemanı olurlar. İhtiyaca göre bunun tersi bir bağlantı yapmakta mümkündür. Semer, modüle elektrik kaynağı ile başlık gövdesine ise civatalar ile bağlanabilir. Bu durumda civatalar sökülürse semer, modülün elemanı olur.
 2. Sırt (yan) plakaları:
  Primer ve sekonder sırt (yan) plakaları özel dizayn yapısına sahip olup, birbirlerine civatalar ve özel kesme pimleri ile bağlanırlar. Primer plaka modül gövdesine, sekonder plaka ise ana gövdeye elektrik kaynağı ile bağlanır. Civatalar sökülürse primer plaka modülün, sekonder plaka ise ana gövdenin elemanı olur.
 3. Tampon plakaları:
  Tampon plakaları modül gövdesine civatalarla bağlanır. Gerektiğinde lastik takozlar tampon plakalarına monte edilir.

 

Bayursan Tek Tekerlekli Modüllerinin Başlıca Farkları:

 1. Bayursan tek tekerlekli modüllerinin çelik gövdelerle veya kendi aralarındaki bağlantılarında özel ve değişik aksesuarlar kullanılır ve bağlantılar tamamen elektrik kaynağı ile veya bazen civata ve somunlarla yapılır.
 2. Tüm Bayursan tek tekerlekli modülleri makinanın, ekipmanın veya sistemin amaçları ve/veya fonksiyonlarına bağlı olarak civatalar, somunlar ve kesme pimleri ile bağlanan özel ve değişik aksesuarlarla donatılmışlardır.
 3. Modüller genellikle tasarımcının onayı ile çelik gövdelere herhangi bir tür veya şekilde bağlanabilir.
 4. Bağlantı sadece "x" ve "y" koordinatlarının oluşturduğu dikey düzlemle sınırlı değildir, ayrıca "z" koordinatı ile de yapılabilir. Dolayısiyle, doğal olarak tümüyle çok değişik bağlantı kombinasyonu kullanılabilir.
 5. Modülün bir gövde ile bağlantısı oluşunca, bu özel aksesuarlar artık yeni gövdenin elemanları olur.
 6. Tek tekerlekli modüller, istenildiği takdirde, yeni gövde veya sistemden civata ve somunların sökülmesi ile kolaylıkla ayrılabilir.
 7. Çok sayıda kombinasyon, katılımcılar için tamamiyle serbest ve geniş bir uygulama alanı sağlar.
 8. Tüm çelik konstrüksiyon firmaları ve özellikle vinç imalatçılarının taşeronları doğal olarak, olası kombinasyonları, alternatifleri, modüllerle birleştiklerinde oluşan birimlerin mukavemetlerini sordukça, Bayursan ile birlikte problem çözen ortaklar konumuna geleceklerdir. Üniteler birbirlerine sağ, sol ve üst taraftan bağlanabilirler. Sonuçta, değişik amaçlara uygun olarak tekerlekli modül grupları oluşturulabilir.

 

 

Gezer Köprü Vinçleri Portal Vinçler Taşıma-Nakliye Sistemleri Konveyörler
 
Depolama Makineleri Kaldırma Platformları Hareketli Çatılar  

 

Vinç Endüstrisindeki Uygulama Alanları

Anahtar teslimi çalışan çelik konstrüksiyon firmaları, vinç imalat taşeronları hatta vinçlerinin maliyetlerini düşürmek isteyen müşteriler için bu modüllerle bir kedi arabası, bir yürütme başlığı veya bir bugi ünitesi oluşturmak çok ucuz, hızlı ve pratiktir.

Tek tekerlekli modüllerle, değişik özel amaçlı çift kirişli gezer köprü vinçleri için, 6 değişik tip kedi arabası imal edilebilir.

Tek tekerlekli modüllerle her büyüklük ve uzunluktaki gezer köprü vinçleri yürütme başlıkları imal edilebilir.

Modül parçaları ile bugi oluşturmak çok kolaydır. Bugi yüksek kapasiteli gezer köprü vinçlerinde ve portal vinçlerde kullanılabilir.

Yürütme başlık gövdeleri dikdörtgen profilli çelik borular olabilir veya saclar bükülerek imal edilebilir.

Bayursan ilgili firmalara teknik yardımda bulunacak ve tüm modüller hakkında yeterli bilgiyi verecektir.

 

Ebatlar:

125-DT Lokomotif
125-DT
Lokomotif
125-DT
Vagon
125-GT
Göbekten Tahrik
160-DT
Lokomotif
160-DT
Vagon
160-GT
Göbekten Tahrik
200-DT
Lokomotif
200-DT
Vagon
200-GT
Göbekten Tahrik
250-DT
Lokomotif
250-DT
Vagon
250-GT
Göbekten Tahrik
 
315-GT
Göbekten Tahrik
500-GT
Göbekten Tahrik
 
     
Webmasterwww.bayursan.com.tr
Designed by Ender CIKIS - 2006