English
Ana Sayfa Ürünlerimiz > Kaldırma Üniteleri ve Monoraylar
Hakkımızda
Ürünlerimiz
Referanslar
Servis
Online E-Mail
Detaylı iletişim bilgileri için lütfen tıklayın.
Sertifikalar
CLASS ROYAL SERİSİ KALDIRMA ÜNİTELERİ
Firmamız; 63000 kg' a kadar kapasiteli,  CR (Class Royal) serisi olarak adlandırılan ve tamamen kendi projesi olan teknolojik kaldırma üniteleri üretiminde uzmanlaşmıştır. Bu çelik halatlı kaldırma üniteleri, bir çoğu Türkiye'de patentli olan, önemli derecede ileri teknik özelliklere sahiptir.

CR (Class Royal) serisi olarak adlandırılan  kaldırma üniteleri dört ana tipte ve altı farklı ebatta üretilmektedir.

Bu standart tiplerden başka, Bayursan 120 ton'a kadar kapasitelerde, iki kirişli, kedi arabalı kaldırma ünitelerini ve portal vinçleri de müşterilerine özel teklif olarak sunmaktadır.
     
     


U SERİSİ KALDIRMA ÜNİTELERİ

Genellikle orta ve ağır tonajlarda kullanılmak üzere dizayn edilen "U Serisi" kaldırma ünitelerindeki en belirgin ortak özellik halat tamburunun ikiz tip (twin drum) olmasıdır. Bu tip çelik halatlı kaldırma ünitelerimizde tamburun sağından ve solundan simetrik şekilde sarkan halatlar, kancanın her zaman düşey bir çizgi üzerinde aşağı-yukarı hareket etmesini sağlar. Bu sayede sağ sol yataklara ve üzerinde çalıştıkları köprü kirişlerine her zaman eşit yük bindirirler. Kullanımları daha rahat ve hassastır.
  

U Serisis kaldırma ünitelerindeki tüm elemanlar yatay bir düzlem içerisinde birbirleri ile ilişkilendirilmişlerdir. Yelpaze gibi açılımda ve genelde "U" harfi şeklinde dizili olduklarından bu tipleme yapılmıştır.

Motor ve redüktör elastik kaplinler ile bağlanır. Eelektromanyetik fren veya elektrohidrolik fren ya da kombine çift frenleme uygulanır.

Genelde kullanılan halatlar 6x36 tiptir. Halat kılavuzlaması genelde halata üstten yaylı baskı boru makaralarla, alt üst limit mekanizması ise tambur çıkış miline monteli tur limitörleri (tour limitors) ile olmaktadır.

Yürüyüş başlıkları veya modüler tip kedi arabaları tonaj ve tiplemelerine göre ve çift motor tahrikli olarak uygulanmaktadır.

Süper ağır tonajlar ve talep edilen özel işlevsel özellikler doğrultusunda da projelendirme yapılmaktadır.

     

 

 

   
    
Webmasterwww.bayursan.com.tr